Novosti

Krizma u našoj župi 2024.

Ove nedjelje 14. 04. 2024. g. na nedjeljnoj misi u 11 sati proslavili smo podjelu sakramenta Svete krizme za 44-etvoro naših krizmanika. Misu je predvodio naš biskup, mons. Petar Palić, koji je naglasio da nas Duh Sveti treba voditi kroz sve naše odluke u životu.

Da bi i apostoli kao i današnji svećenici bili samo cirkusanti bez Isusova udahnuća Duha Svetoga u samo srce čovjeka. Prije svoga odlaska u smrt Isus je rekao apostolima: I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek. Neću vas ostaviti kao siročad (Iv 14,16 i 18). Na kraju je pohvalio župni zbor govoreći da je pravo bogatstvo za svaku župu koja ima zbor, a pravo je blago vidjeti da se tri orguljašice izmjenjuju svirajući za vrijeme mise. Čestitao je krizmanicama i krizmanicima, njihovim kumovima i roditeljima. Na mladima svijet ostaje pa i koliko god se danas činilo da im ne ostavljamo bolji svijet, katolici imaju nadu i snagu koja izlazi iz Duha Svetoga.

Unutar crkve
Djevojke
Momci